Regenerujemy filtry cząstek stałych DPF / FAP oraz katalizatory SCR

Regeneracja filtrów DPF / FAP Euro Klima

Jak skorzystać z usługi?:

1. Pobierz, wydrukuj i wypełnij formularz zlecenia regeneracji filtra DPF / FAP lub SCR. Plik do pobrania tutaj:

Formularz zlecenia regeneracji DPF / FAP / SCR
2. Wymontowany filtr DPF / FAP lub SCR wraz z dołączonym formularzem dostarcz do nas osobiście, bądź wyślij paczką na adres:
Euro Klima Sp. z o.o., ul. Szyszkowa 68, 02-285 Warszawa.
Pamiętaj, że bez formularza nie będziemy w stanie przystąpić do regeneracji.

3. Po odebraniu przesyłki dokonujemy oceny wkładu filtra z obu stron pod kątem uszkodzeń mechanicznych i ewentualnego nadtopienia.
Nie będziemy w stanie zrealizować usługi jeśli filtr dotarł do nas uszkodzony. Prosimy o zwrócenie uwagi na dobre zabezpieczenie paczki.

4. Jeśli filtr nie jest uszkodzony mechanicznie lub/i nie ma nadtopionego wkładu, przystępujemy do regeneracji.

5. Zregenarewany filtr odsyłamy kurierem za pobraniem. A więc za usługę zapłacą Państwo przy odbiorze paczki.

Regeneracja jest niemożliwa, jeśli wystąpują uszkodzenia:

Jeśli filtr DPF / FAP lub katalizator SCR ma uszkodzony, niekompletny lub nadtopiony wewnętrzny wkład ceramiczny albo są widoczne ślady mechanicznej ingerencji, nie będziemy mogli go zregenerować. Regeneracja jest możliwa tylko w przypadku, gdy filtr jest zabrudzony, nawet bardzo mocno, jednak nie uszkodzony. W przypadku braku możliwości regeneracji, jedyną opłatą jaką poniesiesz będzie koszt przesyłki zwrotnej.

Procedura regeneracji i czyszczenia filtra DPF / FAP lub katalizatora:

Regeneracja filtrów DPF / FAP Euro Klima

 • Filtr lub katalizator jest regenerowany w szwajcarskiej maszynie FFSolution FH2 Semi Double
 • Wtryśnięcie specjalistycznego detergentu po obu stronach wkładu ceramicznego, który ma za zadanie m.in wypieranie zalegającego oleju silnikowego
 • Montaż filtra lub katalizatora w komorze czyszczącej maszyny FH2
 • Czyszczenie DPF/FAP wodą o wysokim impulsowym przepływie. Proces czyszczenia rozpoczynany jest wstecznie do kierunku przepływu spalin
 • W drugim cyklu następuje odwrócenie kierunku przepływu. Rozpoczyna się czyszczenie wodą zgodnie z kierunkiem spalin
 • Trzeci cykl czyszczenia wodą jest powtórzeniem cyklu pierwszego
 • W przypadku bardzo mocno zabrudzonych filtrów DPF/FAP procedura czyszczenia jest powtórzona we wszystkich trzech krokach
 • Opróżnienie filtra lub katalizatora z wody
 • Suszenie filtra przepływem powietrza o temperaturze 90°C. Dzięki zastosowaniu podwójnego systemu urządzenia FH2, możliwe jest równoczesne czyszczenie jednego filtra, a suszenie drugiego.
 • Chłodzenie filtra DPF w wymuszonym obiegu powietrza. Filtr po zakończonym procesie suszenia i chłodzenia jest wolny od wody użytej do czyszczenia
 • Powyższa procedura usuwa do 98,5% sadzy oraz popiołu, a także olej silnikowy lub płyn chłodniczy z filtra DPF/FAP lub katalizatora
 • Wykonanie testu przeciwciśnienia dla potwierdzenia skuteczności usunięcia sadzy i popiołu. Nadciśnienie podane w milibarach będzie zawarte na protokole z urządzenia.
 • Wartość przeciwciśnienia dla każdego filtra jest inna i ocenie podlega różnica "przed i po", a nie sama wartość końcowa.
 • Oceniamy ponownie wkład filtra DPF z obu stron.
 • Wystawiamy protokół z regeneracji i przygotowujemy filtr do odesłania.

Filtr cząstek stałych / katalizator jest sprawny:

Do każdego wyczyszczonego filtra dostarczamy protokół z usługi zawierający niezbędne informacje po procesie regeneracji. 

  Po procesie regeneracji DPF/FAP i ponownym montażu w pojeździe, należy przeprowadzić czynności diagnostyczne i resetujące. Np. kasowanie poziomu popiołu lub zakończenie niekompletnej regeneracji filtra. Są to podobne czynności, jakie wykonuje się po montażu nowego filtra DPF i wynikają one z konieczności przyuczenia sterownika silnika do prawidłowo działającego filtra cząstek stałych.

Regenerujemy filtry cząstek stałych DPF/FAP oraz katalizatory SCR w samochodach osobowych, dostawczych, ciężarówkach oraz maszynach budowlanych i rolniczych. 

      Samochody osobowe i dostawcze do 3,5t. Filtry DPF/FAP/GPF lub katalizatory DOC/SCR.

      Ciężarówki, maszyny budowlane i rolnicze. Filtry DPF lub katalizatory SCR.

   Ciężarówki, maszyny budowalne i rolnicze - DPF zintegrowany z SCR.